Wydawca treści

„Dobry start osób bezrobotnych z powiatu lubartowskiego (I)”

FEL_logotyp_kolor_poziom 2021-2027

Powiatowy Urząd Pracy w Lubartowie informuje, że od 01.01.2023r. do 30.06.2024r. realizuje projekt pn. „Dobry start osób bezrobotnych z powiatu lubartowskiego (I)", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Program Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet IX Zaspokojenie potrzeb rynku pracy, Działanie 9.1 Aktywizacja zawodowa – projekty PUP.

Celem projektu jest kompleksowa aktywizacja 491 osób bezrobotnych z powiatu lubartowskiego w celu zwiększenia ich szans na znalezienie zatrudnienia do 30.06.2024r.

Grupa docelowa:
Wsparcie zostanie skierowane do 491 osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP Lubartów, ze szczególnym uwzględnieniem osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, w tym kobiety, osoby w wieku 18-29 lat w tym należące do grupy tzw. NEET, osoby w wieku 55 lat i więcej, osoby długotrwale bezrobotne, osoby z niepełnosprawnościami lub o ograniczonej mobilności, osoby odchodzące z rolnictwa oraz osoby, którym udzielono ochrony czasowej w związku z wojną w Ukrainie. Zapewniamy także możliwość skorzystania ze wsparcia osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, które zakończyły udział w projektach z zakresu włączenia społecznego, realizowanych w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 w Priorytecie VIII Zwiększanie spójności społecznej.   

Realizowane działania:
Dla każdego uczestnika projektu przewidziana jest indywidualna i kompleksowa aktywizacja zawodowa. Każdy z uczestników zostanie objęty wsparciem w postaci pośrednictwa pracy lub doradztwa zawodowego. Udzielenie wsparcia w ramach projektu każdorazowo będzie poprzedzone identyfikacją potrzeb, pogłębioną analizą umiejętności, predyspozycji i problemów zawodowych poprzez opracowanie lub aktualizację Indywidualnego Planu Działania. Dzięki tej analizie dopasowana będzie oferta pomocy w taki sposób, aby odpowiadała na rzeczywiste potrzeby danego uczestnika projektu i zgodnie z założeniami IPD uczestnicy zostaną skierowani na jedną z dostępnych w projekcie form wsparcia:
-staż
-szkolenia
-bony szkoleniowe
-jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej
-wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy


Rezultaty projektu:
  • Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu – 72 osoby,
  • Liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, po opuszczeniu programu –148 osób,
  • Liczba utworzonych miejsc pracy w ramach udzielonych z EFS+ środków na podjęcie działalności gospodarczej – 35 osób.
Wartość projektu: 6 973 181,76 zł.
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 5 927 204,50 zł.

#FunduszeEuropejskie

Załączniki

Plakat EFS plus I
Plakat EFS plus I.pdf 313 KB

Informacje o publikacji dokumentu

Menu nawigacji