Programy aktywizacyjne i projekty urzędu

Projekt „Dobry start osób bezrobotnych z powiatu lubartowskiego (III)"

 

Powiatowy Urząd Pracy w Lubartowie informuje, że od 01.01.2025 r. do 30.06.2026 r. realizuje projekt pn. „Dobry start osób bezrobotnych z powiatu lubartowskiego (III)", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Program Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet IX Zaspokojenie potrzeb rynku pracy, Działanie 9.1 Aktywizacja zawodowa – projekty PUP.


Celem projektu jest kompleksowa aktywizacja 240 osób bezrobotnych z powiatu lubartowskiego w celu zwiększenia ich szans na znalezienie zatrudnienia do 30.06.2026 r.

Grupa docelowa:

Wsparcie zostanie skierowane do 240 osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP Lubartów, ze szczególnym uwzględnieniem osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, osób młodych NEET, osób w wieku 55 lat i więcej, osób długotrwale bezrobotnych, osób z niepełnosprawnościami lub o ograniczonej mobilności, osób odchodzących z rolnictwa oraz osób, którym udzielono ochrony czasowej w związku z wojną na Ukrainie.


Realizowane działania:

Dla każdego uczestnika projektu przewidziana jest indywidualna i kompleksowa aktywizacja zawodowa. Każdy z uczestników zostanie objęty wsparciem w postaci pośrednictwa pracy lub doradztwa zawodowego. Udzielenie wsparcia w ramach projektu każdorazowo będzie poprzedzone identyfikacją potrzeb, pogłębioną analizą umiejętności, predyspozycji i problemów zawodowych poprzez opracowanie lub aktualizację Indywidualnego Planu Działania. Dzięki tej analizie dopasowana będzie oferta pomocy w taki sposób, aby odpowiadała na rzeczywiste potrzeby danego uczestnika projektu i zgodnie z założeniami Indywidualnego Planu Działania uczestnicy zostaną skierowani na jedną z dostępnych w projekcie form wsparcia:

-staż
-szkolenia
-bony szkoleniowe
-jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej
-wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy

Rezultaty projektu:

  • Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu – 37 osób,
  • Liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, po opuszczeniu programu – 72 osoby,
  • Liczba utworzonych miejsc pracy w ramach udzielonych z EFS+ środków na podjęcie działalności gospodarczej – 25.

Wartość projektu: 4 753 250,54 zł.
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 4 040 262,95 zł.

#FunduszeEuropejskie

 

Załączniki

Plakat III A3
Plakat III drukować na A3.pdf 390 KB